„Свободен вестник” е нашият отговор на обвиненията, че младите хора в България са незаинтересовани от случващото около тях.

Прочети повече>

неделя, юни 21, 2009

Футболистите на СУ трети в първенството, отпадат на републиканско

Футболният отбор на Софийския университет отпадна от републиканското студентско първенство на четвъртфинал след загуба с 0:4 от Пловдивския университет. СУ се класираха на републиканското след като завършиха трети в градския шампионат. Силната
финална серия от четири поредни победи осигури на нашите първи медал в първенството от над 15 години насам. Шампион стана НСА, а втори –Минно-геоложкият университет. Жребият за републиканското изпрати СУ в Ихтиман срещу Пловдивския университет. Нашите заминаха без трима основни играчи, които бяха контузени. Въпреки равностойното начало на срещата, полувремето завърши 1:0 за пловдивчани и през втората част наши-
те натиснаха сериозно и бяха близо до изравняването. Късметът им изневери и на два пъти гредите попречиха на момчетата на Георги Игнатов да изравнят. Импулсът в играта на СУ секна след пресилен втори жълт картон, показан на либерото Димитър Ялъмов. Оттам нататък, нашите се оголиха и до краяпуснаха още три попадения във вратата си за крайния резултат 4:0.